Drevodomy

Drevodom je dnes rovnocenná alternatíva murovanému domu po všetkých stránkach. Drevodomy podľa nás dokážu poskytnúť minimálne rovnaké parametre z pohľadu súčasných požiadavok na bývanie, lepšie parametre z ekonomického pohľadu, vynikajúce parametre z hľadiska rýchlosti výstavby (čo šetrí aj peniaze), rovnocenné parametre v oblasi energetickej náročnosti. S ohľadom na ochranu životného prostredia, vplyv výstavby na životné prostredie z krátkodobého aj dlhodobého pohľadu sú drevodomy výrazne lepším, alebo ak chcete ekologickejším variantom pre výstavbu domu. Navyše pocit z bývania v drevodome a z jeho mikroklímy sa musí zažiť. Spýtajte sa tých, ktorí v drevodome žijú.

NOVÝ DREVODOM NA DOSAH
Kontaktujte nás, poradíme Vám a po konzultácii zadarmo vypracujeme cenovú ponuku* a ak Vám bude náš návrh vyhovovať, tak Vám drevodom aj vyrobíme, dovezieme a postavíme. Kliknite prosím:

CHCEM SI OBJEDNAŤ DREVODOM  →

* cenová ponuka zadarmo platí v prípade, ak máte svoj projekt/návrh s výkazom výmer (kusovnik / rozpísané položky s kubatúrou).
V opačnom prípade je návrh aj kalkulácia spoplatnená. V prípade realizacie zákazky bude uhradená cena za cenovú ponuku odpočítaná od ceny zákazky.

NIEKOĽKO RÁD, INŠPIRUJTE SA
Rýchlosť výstavby
Hlavnou výhodou drevodomu je rýchlosť jeho výstavby, vynechanie mokrých procesov výstavby a následného zrenia stavby, ktoré oddialujú nasťahovanie sa investora. Stehy drevodomov štandardne vyrábame zo stĺpikovej konštrukcie do ktorej sa vkladá tepelná izolácia. Dnešné technológie umožňujú vyrobiť masívnu stenu z lepených poprípade skrutkovaných dosák. Väzbou do kríža vzniká celoplošný panel s hotovými stavebnými otvormi. Vysoká rýchlosť výstavby dovoľuje montovanie hotových stien na základovú dosku priamo na stavbe.
Hmotnosť konštrukcie budovy
Ďaľšou výhodou je menšia hmotnosť samotnej konštrukcie domu. Preto môže byť založený aj na zemných skrutkách. Na výstavbu drevodomov používame KVH hranoly, ktoré sa priemyselne zbavili vlhkosti, čím sa navyše zahubia prípadní škodcovia, ktorí by mohli byť potencionálnou hrozbou.


V roku 2012 sme absolvovali školenie v Centre pasivního domu (Brno, Česká republika), čím sme si obohatili naše poznatky o moderné riešenie detailov pri výstavbe energeticky pasívnych domov a drevodomov.

 

Naše drevodomy:

 

SPÄŤ NA služby a VÝROBKY →