Kostoly, historické strechy

Komplexne realizujeme šikmé strechy kostolov a iných historický stavieb.

Strechy kostolov a historických budov resp. ich rekonštrukcie majú 2 špecifiká. Prvým špecifikom je, že je potrebné venovať pozornosť zachovaniu pôvodného vzhľadu a zväčša rekonštrukciu realizovať aj pôvodnými materiálmi, najmä vrchnú vrstvu čiže strešnú krytinu. Ale zachováva sa ja konštrukčný systém, nielen z dôvodu zachovania historickej hodnoty, ale väčšinou aj kvôli klenbám. Druhým špecifikom je, že vek historickej budovy sa podpísal aj na nosnej časti konštrukcie strechy, ktorá je väčšine prípadov tvorená dreveným krovom. Problémom môže byť drevokazný hmyz alebo plesne, či nadmerná vlhkosť.

Realizujeme aj novostavby striech kostolov z dreva v pohľadovej kvalite, kde sú priznané nosné časti konstrukcie.

 

Náš system rekonštrukcie striech historických budov umožňuje pripraviť si každý nový prvok strešnej konštrukcie ešte pred tým ako je demontovaná pôvodná krytina. Na stavbu sa dovezú opracované drevené prvky a až potom sa demontuje pôvodná krytina a pôvodný krov. Týmto postupom sa skráti čas otvorenia strechy a zníži sa riziko zatečenia budovy a jej interiéru.

REKONŠTRUKCIA HISTORICKEJ STRECHY
Kontaktujte nás, poradíme Vám. Kliknite prosím:

CHCEME SI OBJEDNAŤ KONZULTÁCIU  →

 

Naše strechy kostolov a historických budov
Našimi referenciami v tejto oblasti sú: kostol v Trenčianskej Teplej,  kostol v Opatovej, fara v Trenčianskych Tepliciach, kostol v Svinnej, novostavba kostola v Kolačíne, hotel Elizabeth v Trenčíne (bývalý hotel Tatra):

SPÄŤ NA služby a VÝROBKY →