Strechy

Realizujeme komplexne šikmé strechy pre rodinné domy, obytné domy, nebytové budovy, historické objekty a kostoly a pre iné úžitkové stavby. Sme odborníci na výstavbu šikmých striech a vieme pokryť strechu rôznymi typmi krytnín: tradičné pálené/keramické, moderné ľahké plechové, …. Aj napriek dlhoročným skúsenostiam sa naďalej vzdelávame a učíme sa novým technologickým postupom, ktoré prinášajú nové krytiny a ich výrobcovia.

 
Strecha je nielen ozdobou domu, či stavby, ale má veľmi dôležitú úlohu: strecha tvorí v prvom rade ochranný štít budovy voči poveternostným podmienkam. Chráni budovu a jej vnútorné vybavenie pred vodou, zatečením a vetrom, zabraňuje prenikaniu tepla v lete a chladu v zime do vnútra resp. únikom tepla cez strechu. Tieto funkcie však môže plniť iba vtedy, ak je navrhnutá a aj zrealizovaná správne, vrátane plnej skladby vrstiev strechy. Dôležitá je hydroizolácia či presne dodržaná technológia pokládky, ktorá je pre každy typ strešnej krytiny iná. Taká strecha potom vytvorí celistvý vodotesný plášť. Dobre urobená strecha rozhodne nezateká!

NOVÁ STRECHA NA DOSAH
Kontaktujte nás, poradíme Vám a po konzultácii zadarmo vypracujeme cenovú ponuku* a ak Vám bude náš návrh vyhovovať, tak Vám strechu aj vyrobíme, dovezieme a postavíme. Kliknite prosím:

chcem si OBJEDNAŤ STRECHU →

* cenová ponuka zadarmo platí v prípade, ak máte svoj projekt/návrh s výkazom výmer (kusovnik / rozpísané položky s kubatúrou).
V opačnom prípade je návrh aj kalkulácia spoplatnená. V prípade realizacie zákazky bude uhradená cena za cenovú ponuku odpočítaná od ceny zákazky.

NIEKOĽKO RÁD, INŠPIRUJTE SA
Konštrukcia strechy
Strechy staviame štandardnou tradičnou tesárskou konštrukciou, ktorá má hlavnú výhodu, že sa miesto pod strechou dá využiť na bývanie. Pri výrobe nám pomáha výpočtová technika vďaka ktorej na stavbu dovezieme už hotové, čiže vyrezané, opracované natreté prvky krovu. Montáž je tak rýchla a práca presná.  Alternatívou môže byť  montáž priehradových nosníkov, to však do značnej miery obmedzuje využitie podkrovného priestoru.
Zateplenie strechy
Prvou možnosťou je použitie minerálnej vlny medzi krokvami, pri ktorom vzniká rovný podhľad v podkroví. Druhou možnosťou je použitie nadkrokvovej izolácie, ak chcete priznať prvky krovu, ci už len krokiev alebo celého systému. Veľmi dôležité je správne vyhotovenie niektorých detailov, aby sa zamedzilo poruchám, ktoré môžu byť veľmi nepríjemné, pretože vedia kriticky poškodiť konštrukciu strechy.

 

Naše strechy rodinných domov, obytných i nebytových budov:

 

SPÄŤ NA SLUŽBY A VÝROBKY →