Strešné krytiny

Prvou vrstvou, ktorá tvorí ochranný štít budovy je strešná krytina. Je vystavená poveternostným vplyvom velmi rozdielnych fyzikálnych vlastností: teplu, vlhku, vetru, mrazu. Ak hovoríme, že strechu jednej budovy máte financovať iba raz za svoj život, je potrebné, aby mala strešná krytina vysokú odolnosť co jej zabezpečí aj dlhú životnosť. S ohľadom na cenu výstavby strechy a pracnosť výstavby strechy by mala byť životnosť strechy a teda ja krytiny „doživotná“. Najmenej však 50 rokov. Dnešné materiály a technológie to bez problémov umožňujú. Len si treba správne vybrať.
Typy krytín: betónové, pálené, plechové (skladané, falcované), hliníkové, titanzinkové, pozinkované, meďené.

VÝBER STREŠNEJ KRYTINY
Kontaktujte nás, poradíme Vám. Kliknite prosím:

CHCEM SI OBJEDNAŤ POKRYTIE STRECHY  →

 

NIEKOĽKO RÁD, INŠPIRUJTE SA
Životnosť krytiny
Strecha chráni budovu ako stavbu samotnú a samozrejme aj interiér budovy. A budovu, myslíme tým konštrukčné múry, predsa neprerábame každých 15 rokov ako iné súčasti domu (dlážky, kachličky, či interiérové vybavenie ako nábytok). Preto si myslíme, že životnosť strešnej krytiny resp. strechy je prvým kritériom, na ktoré by ste sa mali zamerať. A počas tých 50 rokov, by strecha nemala mať problém ostať vodeodolnou aj v detailoch.
Odolnosť krytiny
So životnoťou úzko súvisí odolnosť krytiny, jej povrchová úprava a stálofarebnosť. Za tých 50 rokov, by už mohlo byť vidieť na povrchu krytiny všeličo.
Hmotnosť krytiny
Ak pôjde o rekonštrukciu bez obnovy krovu strechy, dôležitým kritériom je aj hmotnosť krytiny. Pri novostavbe projekt strechy reflektuje ktorýkoľvek typ krytiny.
Ďalšie kritériá
Keď zvládnete tieto základné kritériá pre výber krytiny, potom je už pomerne ľahké vyberať vhodnú krytinu podľa nadmorskej výšky, sklonu strechy, podľa toho čo sa Vám pači a čo Vám umožní Vaša peňaženka.

 

Nami pokryté strechy:

SPÄŤ NA služby a VÝROBKY →